H Boot: DEN 597 Team Jensen ist Weltmeister, GER 1010 Team Köhne 4. Platz !

Nr.SejlnummerHoldKlubTTotalR1R2R3R4R5R6R7R8R9R10R11
1  DEN 597Claus HØJ JENSENFrederik DAHL HANSENRasmus Jørgen ANDRESENHerslev Strand Sejlklub71.020.03.04.02.01.01.02.0(7.0)2.02.03.0(44.0)DNC
2  FIN 958Jan FORSBOMMiikka NIKKILÄTimo LANKINEN Vis hele besætningen…NPS55.031.01.07.01.06.08.01.03.0(15.0)1.0(9.0)3.0
3  DEN 586Anders BERTELSENChristian SCHULZBetina JEPSEN Vis hele besætningen…Aarhus Sejlklub83.047.02.0(15.0)5.07.04.0(21.0)5.03.07.04.010.0
4  GER 1010Holger KÖHNEJan KÖHNESven ULRICHPYC76.049.0(11.0)3.07.02.02.03.02.011.0(16.0)11.08.0
5  SWE 591Henrik EDMANPeder EDMANHannes EDMAN Vis hele besætningen…MSS123.058.04.0(21.0)3.0(44.0)BFD10.016.06.05.03.06.05.0
6  DEN 533Morten NIELSENNiels Henrik BORCHClaus ROSSINGRoskilde Sejlklub97.065.07.02.0(17.0)13.09.010.0(15.0)8.05.02.09.0
7  DEN 535Poul JENSENLars CHRISTIANSENSøren OTTOSENThisted Sejlklub115.069.06.05.09.011.03.014.01.0(25.0)15.05.0(21.0)
8  DEN 619Thomas Holm SENNELSThomas HANNIBALMichael DAMBORGAarhus Sejlklub116.080.0(19.0)8.04.014.015.04.04.014.0(17.0)15.02.0
9  DEN 620Morten Scheel NIELSENHenrik TOFTJesper FRISSFrederikssund Sejlklub162.0115.0(25.0)(22.0)11.016.014.013.014.021.09.013.04.0
10  GER 1021Finn KENTERLasse KENTERMerlin GNUTZMANN Vis hele besætningen…FCSS172.0118.013.06.0(31.0)15.013.0(23.0)21.016.014.07.013.0
11  DEN 596Mike RASMUSSENKaj MELGÅRDAnders DAMSGAARDSejlklubben Neptun Vejle180.0122.024.09.024.010.012.0(26.0)26.04.0(32.0)1.012.0
12  GER 1721Thomas KAUSENJani FUNKBernd DEERTZBYC175.0122.05.0(26.0)8.012.0(27.0)15.017.012.013.026.014.0
13  DEN 595Peter GORRISSENSten MELGAARDJohn Frank POULSENSejlklubben Neptun Vejle187.0123.017.014.019.0(27.0)(37.0)9.023.09.06.019.07.0
14  FIN 957Jyrki LINDSTRÖMRasmus LINDSTRÖMPekka HONKAVAARAKPS-KSS202.0134.016.020.014.029.0(31.0)(37.0)8.07.010.012.018.0
15  DEN 569Claus HOVGAARDJacob HALDKasper JUHLSejlklubben Neptun Vejle191.8135.818.010.015.03.0(29.0)(27.0)11.023.021.017.4RDG17.4RDG
16  DEN 470Mads P G KORSGAARDFrederik G KORSGAARDJesper JENSENKongelig Dansk Yachtklub224.0136.015.011.013.04.028.018.024.019.04.0(44.0)DNC(44.0)DNC
17  GER 1663Peter ZAUNERBasti HENNINGFrederik SCHAAL Vis hele besætningen…YCSS227.0139.010.01.044.0DNE8.06.012.020.013.025.0(44.0)DNC(44.0)DNC
18  DEN 478Finn PEDERSENMidhael DAMGAARDMartin ARENFELDTAarhus Sejlklub210.0142.014.013.030.017.0(35.0)17.0(33.0)27.08.010.06.0
19  DEN 420Ole ENGBLOMTroels LYKKESvend JØRGENSENØresunds Sejlklub Frem217.0144.028.028.06.09.07.0(29.0)16.018.011.021.0(44.0)DNC
20  DEN 578Peter Dan PETERSENRobert SØRENSENBjarne CHRISTOFFERSEN Vis hele besætningen…Onsevig Sejlklub218.0147.029.0(35.0)26.05.021.0(36.0)13.010.012.016.015.0
21  DEN 570Søren WISSINGKarsten SVENNINGSENEmil SVENNINGSENBrejning Båd Klub232.0162.020.0(37.0)20.0(33.0)20.07.029.06.029.020.011.0
22  DEN 613Hans EBLERJimmi FREDERIKSENAnders THEOPILSejlklubben Neptun Vejle254.0166.012.029.010.019.05.06.010.031.0(44.0)DSQ(44.0)DNC44.0DNC
23  NED 85Christiaan KLINKENBERGHarm van VEMDEJoost VOORENARENZV258.0170.021.012.029.032.011.08.09.030.018.0(44.0)DNC(44.0)DNC
24  DEN 584Claus TERKILDSENSøren TRANBERGKasper PINDSilkeborg Sejlklub250.0177.0(39.0)25.016.026.0(34.0)5.034.029.024.017.01.0
25  DEN 494Frederik ANDERSENCarsten ANDERSENKenneth RASMUSSENHolbæk Sejlklub259.0180.022.016.023.020.018.025.0(35.0)(44.0)BFD20.014.022.0
26  GER 1656Michael DÜMCHENDr Kay BOEDEWIGBjörn HEINRICHVSAW274.0189.08.023.022.018.022.0(41.0)(44.0)UFD35.023.018.020.0
27  DEN 591Lars KONGSØREFinn SØGAARDMartin ANDERSENAmtoft Lystbådelaug266.0192.09.030.0(35.0)(39.0)19.034.031.017.028.08.016.0
28  DEN 536Niels SØNDERGAARDEmil SØNDERGAARDHenrik MELSENEgå Sejlklub283.0212.0(35.0)17.033.0(36.0)26.030.012.032.022.023.017.0
29  FIN 931Timoleon CARAVITISPekka ANNUNENJukka JASKARIHSK283.0218.031.031.027.024.0(33.0)11.0(32.0)26.027.022.019.0
30  DEN 585Hans RASMUSSENUffe SUDERGAARDJacob BANGMiddelfart Sejlklub307.0219.026.024.018.023.023.032.022.020.031.0(44.0)DNC(44.0)DNC
31  FIN 949Roope HEIKKILÄJere MIKKOLAAlvari SUONPÄÄ Vis hele besætningen…TPS315.0227.033.018.032.021.032.020.030.022.019.0(44.0)DNC(44.0)DNC
32  SWE 609Bengt RAMNEMartin LARSSONMalte LARSSONGKSS352.0264.034.033.034.0(44.0)BFD36.019.019.01.0(44.0)DNC44.0DNC44.0DNC
33  DEN 599Søren BERNBOM HANSENNiels BORREGAARD ANDERSENKristian MATHIESENAalborg Sejlklub357.0269.036.032.038.022.038.035.018.024.026.0(44.0)DNC(44.0)DNC
34  GER 1737Dirk STADLERRoman JUCHLIThomas DRTINASRS366.0278.023.027.012.025.016.043.0(44.0)DNF(44.0)DNC44.0DNC44.0DNC44.0DNC
35  GER 1602Gerhard MIETHEGustav DIJKMANMatrais MASKOETSSCR369.0281.027.019.025.037.024.033.028.0(44.0)DNF(44.0)DNC44.0DNC44.0DNC
36  DEN 385Jackie SCHREIBERCasper Busch WIINGAARDGitte Busch PEDERSENGilleleje Sejlklub370.0282.042.034.021.030.039.031.027.028.030.0(44.0)DNC(44.0)DNC
37  DEN 421Niels FRISTRUPJakob GADEGAARD BENDIXENMathias KRUSE JAKOBSENAarhus Sejlklub382.0294.043.040.036.040.017.022.025.038.033.0(44.0)DNC(44.0)DNC
38  GER 1320Steffen BIEGJoanna MAIERAnnika FREUND Vis hele besætningen…MRSV”BAYERN”397.0310.038.039.040.038.0(43.0)39.0(44.0)DNF33.036.024.023.0
39  DEN 530John HEDEGAARDJohn HØGHKim OLSENSilkeborg Sejlklub405.0317.041.042.028.034.040.024.036.037.035.0(44.0)DNC(44.0)DNC
40  SUI 559Enrico VACCAROStefano VACCAROStefano PARODI Vis hele besætningen…YCAs409.0321.030.036.041.028.041.028.039.034.0(44.0)DNC(44.0)DNC44.0DNC
41  DEN 616Lauge SLETTINGJanus KIRKEBYJohan HELMS Vis hele besætningen…Sletten Bådeklub413.0325.040.041.039.031.025.042.037.036.034.0(44.0)DNC(44.0)DNC
42  DEN 610Esper LYBÆK-HANSENHanna BECKERThor NOER KOLBORGAarhus Sejlklub433.0345.032.043.0(44.0)DNF(44.0)DNC42.040.038.044.0DNF37.025.044.0DNC
43  DEN 565Claus CHRISTIANSENPer HANSENPeter Kok JENSENStruer Sejlklub435.0347.037.038.037.035.030.038.0(44.0)DNC(44.0)DNC44.0DNC44.0DNC44.0DNC
BFDDiskvalificeret i henhold til regel 30.4
DNCIkke startet; kom ikke til startområdet.
DNEDiskvalifikation der ikke kan fratrækkes
DNFIkke fuldført
DSQDiskvalifikation
RDGGodtgørelse givet
UFDDiskvalificeret i henhold til regel 30.3